25

Yıllık Tecrübe
Hakkımızda

VİSMA TRADE

VISMA, dünya çapındaki iş modelleri, stratejileri ve planları ile şirket içi katma değer kaynaklarınızı artıracak yüksek vasıflı danışman ekiplerinin bir araya getirilmesi ve yönetilmesinde uzmanlaşmış bir iş geliştirme ve yatırım yönetimi şirketi ve stratejik yönetim danışmanlığı dış kaynak sağlayıcısıdır.

MİSYONUMUZ

Yaptığımız işin kalitesinden, müşteri odaklılığımızdan, güvenilirliğimizden ve oluşturmuş olduğumuz hakkaniyet felsefelerinden ödün vermeden çalışmalar yapmak, yaptığımız çalışmaları iç ve diş müşterilerimizle paylaşmak misyonumuzdur.

VİZYONUMUZ

Sektörde ortaya koymuş olduğumuz güvenirliliği ve gelişmeye açık olan yapımızla, iç ve diş müşterilerimizin memnuniyetini sürekli geliştirerek reel büyüme hızıyla yapılanarak kurumsal devamlılığımızı sağlamak vizyonumuzdur.

Visma Trade

Video Tanıtım

Visma Trade

Türkiye pazarı, doğrudan yatırımlar veya ortak girişimler aracılığıyla yabancı firmalar için çok cazip fırsatlar sunmaktadır. Yıllardır yabancı firmaların ilk müşterilerini ve yerel ortaklarını bulmalarına yardımcı oluyoruz. İlk pazar analizinden Türkiye'de iştirakler kurmaya kadar iş geliştirme, satış ve hesap ve proje yönetimi hizmetleri sunuyoruz.

İtibarımız, bilgi birikimimiz ve yıllar içinde oluşturduğumuz İş Ağımız ile müşterilerimizin beklentilerini karşılamak ve aşmak için özelleştirilmiş hizmetler sunuyoruz. Ekiplerimizin uzun yurt içi ve yurt dışı deneyimi, Türk firmalarına uluslararası büyümeye odaklanan özel hizmetler sunmamızı sağlar.

Üst düzey karar vericiler tarafından paydaşlar adına başlatılan, harici ortamlardaki kaynakları ve performansı içeren önemli girişimleri sağlıyoruz, kuruluşun misyonunu, vizyonunu ve hedeflerini belirlemeyi, strateji ve plan geliştirmeyi ve daha sonra politika ve planları yürütmek için kaynak tahsis etmeyi, projeler ve programlar oluşturmayı sağlıyoruz.

Ayrıca, girişimcilerin şirket kurmalarına ve girişimlerin işlerini büyütmelerine olanak sağlamak için danışmanlık hizmetleri de veriyoruz.

TÜRKİYE’DE TARIM VE GIDA

Dicle ve Fırat Nehirlerinin kaynağına ev sahipliği yapan Türkiye’nin tarım sektörü bugün eski Mezopotamya’nın refahını yansıtıyor. Elverişli coğrafi koşulları ve iklimi, geniş ekilebilir toprakları ve bol su kaynakları ile Türkiye, tarım ve gıda alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Türkiye, 2018 yılında ülkenin çalışan nüfusunun neredeyse yüzde 20’sini istihdam eden ve ülkenin GSYİH’da önemli bir yer oluşturan güçlü bir tarım ve gıda endüstrisine sahiptir. Tarımsal sektör 2018 yılında GSYH’ye yüzde 5,8’lik, 2019 yılında yüzde 6,4 ve 2020 yılının ilk dokuz ayında yüzde 7,1 katkı yaparak ülke ekonomisine güçlü bir destek sağlamıştır. Türkiye’nin 2018 yılında 44 milyar dolar ve 2019 yılında 48,5 milyar dolarlık tarımsal gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) ile Avrupa’da liderdir, dünyada ise ilk 10 arasında yer almaktadır (Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli- 15 Aralık 2020)

Sektörün güçlü yönleri arasında, ülkenin genç nüfusuna göre pazarın büyüklüğü, dinamik bir özel sektör ekonomisi, önemli turizm geliri ve elverişli bir iklim yer alır.

Türkiye genel olarak dünyanın 7. büyük tarım üreticisidir ve kuru incir, fındık, çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru kayısı üretiminde dünya lideridir. Ülke aynı zamanda dünyanın önde gelen bal üreticilerinden biridir. Türkiye, 2016 yılında 18,5 milyon ton süt üretimi gerçekleştirerek bölgesinde lider süt ve süt ürünleri üreticisi konumuna gelmiştir. Ülke ayrıca 35,3 milyon ton tahıl mahsulü, 30,3 milyon ton sebze, 18,9 milyon ton meyve, 1,9 milyon ton kümes hayvanı ve 1,2 milyon ton kırmızı et üretimi gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye’de tahmini toplam 11.000 bitki türü bulunurken, Avrupa’daki toplam tür sayısı 11.500’dür.

Bu bol üretim, Türkiye’nin Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (EMENA) bölgesindeki en büyük tarım ürünleri ihracatçılarından biri olması nedeniyle önemli ölçüde pozitif bir ticaret dengesi sürdürmesine olanak tanımaktadır. Türkiye 2016 yılında dünya genelinde 190’dan fazla ülkeye 1.781 çeşit tarım ürünü ihraç ederek 16,9 milyar ABD doları ihracat gerçekleştirmiştir.

Türkiye, tarım sektöründeki en iyi küresel oyuncuların bölge genel merkezi ve tedarik merkezi olmak için kendisini tercih edilen seçenek olarak konumlandırmak istemektedir. Türkiye, sektöre yatırımı teşvik etmek için potansiyel tarım ticareti yatırımcıları için bir dizi teşvik sunmaktadır.

McKinsey and Co.’ya göre Türkiye, meyve ve sebze işleme, hayvan yemi, hayvancılık, kümes hayvanları, süt ürünleri, fonksiyonel gıda, balıkçılık ve kolaylaştırıcılar (özellikle soğuk zincir dağıtımı, seralar, sulama ve gübre) gibi tarımsal üretime destek olan alanlarda dikkate değer yatırım olanakları sunmaktadır.

Türkiye, 2023 yılına kadar tarım sektörü için belirlediği hedefler kapsamında, dünya genelinde ilk beş üretici arasında yer almayı hedefliyor. Türkiye’nin 2023 yılındaki 100. yılı vizyonu, aşağıdakiler gibi başka iddialı hedefleri de içermektedir:

150 milyar ABD doları gayri safi tarımsal yerli hasıla, 40 milyar ABD doları tarımsal ihracat, 8,5 milyon hektar sulanabilir alan (5,4 milyondan), AB ile karşılaştırıldığında balıkçılıkta bir numara haline gelmek.

TARIM ÜRÜNLERİ ALANINDA BİZİMLE KÜRESEL TİCARET
Tahıldan tohum yağına, buğdaydan pirince kadar tüm dünyaya tarımsal ürünler tedarik ediyoruz.

Anadolu ve Rus toprağının en taze mahsullerini hasat ediyoruz ve her şeyden önce bu topraklara minnettar olduğumuzu söylemek isteriz.

Türkiye’de yolculuk dediğimiz bu işe, her insanın hayati ihtiyacı olan temel gıdaları sizlere sunmak için başladık.

Yolculuğumuz sırasında diğer birçok şirketle işbirliği yaptık. Uzun vadeli ortaklıkların karşılıklı güvene dayandığına inanıyor ve bu güveni geliştirebilmek için önceliklerimizi güvenilir ve dakik olmak olarak belirledik. Şu anda üç kıtada şubelerimiz olduğunu ve ailemizin o zamandan beri büyümekte olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz. İlkemiz, müşterilerimizin mutluluğunun önce gelmesidir ve bunu zirveye çıkarmak için en büyük fikirleri üretmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.

Sahip olduğumuz enerji, insan sağlığına verdiğimiz değerin doğrudan sonucudur. Amacımız besleyici Anadolu ürünleri ile sağlığınızı iyileştirmek olduğu için ürünlerimizi sofralarınıza ulaşmadan dikkatle izliyoruz. Size rekabetçi fiyatlar sunmak ve kolay erişim sağlamak için her gün daha çok çalışıyoruz.

Geniş iş ağı ve yerel güvenilir zincir tedarikçilerimizle sınırları kaldırıyoruz. Pek çok değişken gıda ürününde tecrübeli iş ortaklarımıza karlı çözümler sunuyoruz.

Değerli siparişinizi almak için sabırsızlanıyoruz. Size her türlü hizmeti vermekten mutluluk duyarız.

Daha fazla bilgi için veya herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Visma Trade

İŞ ORTAKLARIMIZ

Visma Trade

Visma Trade

SEKTÖREL HABERLER

Visma Trade